FEELING STRESSED

TEACHING V-8 MOMENTS

BEHAVIOR 101

Lesson Cloud: Dollar Days Sale - Day #1


It's time to get your "shoppin' on" !  Everyone loves a sale, right?  The authors of Lesson Cloud are holding a special sale to show our appreciation to our readers.  Lessons on sale will be either $1 or $2 for two days only.

FOR PRIMARY (K-2) SHOPPERS:

On sale for $2.  This normally cost $5.  Save 60%!
Also, check out the Jack & the Beanstalk measurement unit, too.  It cost $4.

On sale for $2.  This normally cost $5.  Save 60%!
Also check out the other Buggy for Reading lesson packets:


On sale for $1.  This normally cost $4.  You save 75%!
Also, check out my other math centers:

FOR INTERMEDIATE (3-5) TEACHERS:

On sale for $2.  This normally cost $6.  Save 66%!
When I taught 3rd grade, my class voted this as their favorite unit of the year.

On sale for $2.  This normally cost $7.  Save 71%!
This is a perfect unit to enrich your early civilization unit.

Click HERE or the graphic at the top of the page to find more lessons on sale.  Don't forget to enter to win a $75 gift certificate to Really Good Stuff.











No comments